Nasıl yapılır

iCloud şifre kırma mümkün 2020

Apple’ ın şifre ile ilgili aldığı güvenlik önlemlerini bilmeyen yok gibi. Hatta FBI ile arasında geçenler çok konuşulan haberlerden biriydi. Geçtiğimiz haftalarda yine bir iCloud krizi çıkar gibi oldu ama şirket gerekli açıklamaları yaptı. Bu yazımızda iCloud şifre kırma programı ve cihazı gibi kavramlar hakkında bilgi vereceğiz.

Apple’ ın kullandığı yazılımlar kapalı kaynaklı olduğundan bir Android gibi tehlikelere daha açık değil. Zorda olsa açıkları bulunabiliyor. Ama diğer sistemlere verilen çapta bir zarar olmuyor.

iCloud şifre kırma araştırması

Bir zamanlar şirket çoğunlukla çok zor veya imkansız gibi açıklamalar yapardı. Hatta şifre kırma cihazı ilk çıktığında işe yaramıyor veya basit bir şifrelemeye sahip olan cihazlarda bir ihtimal işe yarar gibi kavramlardan söz ediliyordu. Taki FBI iPhone kilidinin şifresini kırmak için hamle yapana kadar.

Evet iPhone şifresi kırıldı ve cihazlarda piyasa da dolaşmaya başladı. Ama bunlardaki mantık şifre deneme sırasında deneme hakkını sağlayan bir algoritma oluşturması. Parolanın yapısına göre bazen günler bazen aylar sürebiliyor.

iCloud şifre kırma mümkün mü?
iCloud parola sıfırlama

iCloud parola sıfırlama

Sıfırlama işlemini biz bilgisayara üzerinden yapılmasını öneriyoruz. Daha sakin bir şekilde denemenizi ve çözüm üretmeniz de iyi bir yöntem gibi durmakta.

  • Öncelikle icloud.com girin
  • En altta “Apple kimliğini” unutmayla alakalı seçeneğe tıklayın
  • Apple kimliğinin yazılmasını istiyor. Eğer unuttuysanız hemen altında arayabilirsiniz bağlantısına tıklayın. Bu kimlik girmiş olduğunu e-posta adresidir
  • Daha önce numaranızı yazdıysanız telefon numarasını yazarak kod göndermeniz istenecek
  • Numara yoksa mail adresine sıfırlama bağlantısı isteyin
  • Faturanız varsa o zaman Apple iletişimle görüşün.

Bazıları ilegal yöntemlerle faturası olmadığından fake bir fatura oluşturup işlem yaptırıyorlar. Bunun tespiti ile hem faturayı yazan hem işini görene yüklü miktarda para cezası ve mahkeme yolu görülebilir.