Ses tuşu çalışmıyor Hard Reset nasıl atılır?

Ses tuşu çalışmıyor Hard Reset nasıl atılır?

25 Nisan 2020 Kapalı Yazar: Sinyal Yok
destek hatti

Telefonun ses tuşu çalışmıyor hard reset nasıl atılır veya güç tuşu yani cihazı açma kapatma butonu arızalandı nasıl yapılır diyenler oluyor. İşlem çok zor ve bir ihtimal bilgisayara bağlayarak yazılım atılabilir.

Android işletim sistemi bulunan telefonlarda şifre unutma ve kilitlenme gibi sorunlarla karşı karşıya gelindiği zaman, android kullanıcıları için hard reset dışında pek bir çözüm yolu bulunmuyor. Hard reset atabilmek için home, power ve ses tuşlarını kullanmamız gerekiyor. Bazı cihazların ses tuşu bozuk olduğu zaman, akıllara telefonun ses tuşu çalışmıyor hard reset nasıl atılır sorusu geliyor.

​​​Ses tuşu olmadan hard reset atmak için ne gerekli?

Bazı kullanıcıların ses tuşu bozuk olduğu zaman hard reset atamama gibi bir sorunla karşılaşıyorlar. Bu sorunun çözümü elbette bulunuyor.

Öncelikle ihtiyacımız olanlar:

  • Telefon ve telefonun usb kablosu
  • İnternette bağlı çalışır durumda bir bilgisayar

Sadece bu maddelerle ses tuşu bozuk telefonunuza hard reset atmak mümkün hale geliyor. Adımları dikkatli takip etmeli ve uygulamalısınız.

Normal şartlarda hard reset atma aşamaları

destek hatti

Öncelikle bu işlemlere başlamadan önce telefonunuzun kapalı olması gerekiyor. İlerleyen adımlarda tekrar tableti açacağız.

  1. İlk olarak telefonunuzu usb kablosu yardımıyla bilgisayara bağlayın. Telefonu bağladıktan birkaç saniye sonra bağlandığına dair bir uyarı sesi gelecektir.
  2. Ekranda telefonun başladığına dair bir yazı gördükten sonra power tuşuna kısa aralıklara 5-6 defa basıyoruz.
  3. Karşınıza hard reset modu açılacaktır.
  4. Açılan ekranda “reset” tıkladıktan sonra y” butonuna tıklayarak hard reset işlemini onaylayın.
  5. “Rebbot System Now” diyerek cihazı yeniden başlatın.
  6. Telefonun açılması 10 dakika kadar sürecektir. Bu süre zarfında kesinlikle hiçbir tuşa basmadan telefonun açılmasını bekleyin.