WhatsApp fotoğraf indirilemedi çözümü

WhatsApp fotoğraf indirilemedi çözümü

2 Nisan 2020 Kapalı Yazar: Sinyal Yok
destek hatti

WhatsApp fotoğraf indirilemedi uyarısı bir belge olarak’ta çıkabiliyor. Bunun dışında video indirilemedi şeklinde de çıkmakta. Yani ne gönderiliyorsa alınan mesaj farklı olabiliyor. Tabi bu mesaj iPhone’ da bu şekilde ama örnek Huawei veya Samsung’ ta ise üzgünüz bu medya dosyası bulunamadı şeklinde oluyor.

Dün geceye doğru 1 saat kadar süren indirilemedi sorunu Türkiye kullanıcılarının çoğunu etkiledi. Biz bununla geçmiş yıllarda yine karşılaşmıştık ve gerekli bilgilendirme yazısını yayınlamıştık.

Bu sıkıntıyla alakalı mıdır bilemiyoruz ama geliştirici tarafında kısa süre önce Corona nedeniyle oluşan yoğunluktan dolayı veri merkezinde gerekli çalışmaların yapıldığını ve kimse sıkıntı yaşamayacağı söylenmişti.

WhatsApp video indirilemedi neden?

Uygulama kullanımında bir sıkıntı gibi durmuyor. Olsaydı mesajlarda gitmezdi. Tahmini sunucu yoğunluğu ya da bir çalışma yapıldı.

İletişimde kesilme görülmedi. Gönderilen fotoğraf ön izlemeli şekilde görüntüleniyor ama açmak istediğinizde indirme hatası veriyordu.

Burada sanki kişiden çıkıyor ama askıda kalıyor gibi bir durum var. İşlem yarıda kalıyor ve görsek indirilirken bağlantı yapılamıyor gibi görünüyor.

WhatsApp indirilemedi çözümü

Kesin değil ama kişide çıkan sorunlarda yapılacakları sıraladık.

destek hatti

Çok sık yapacağınız denemelerde hesaba gelebilecek kısıtlamalar olabilir. Bundan dolayı anlamadan her işlemi yapmayınız. Unutmadan çok sık mesaj ve paylaşım yapan kişiler bazen şikayetler sebebiyle kısıtlama aldığı oluyor.

WhatsApp fotoğraf indirilemedi çözümü

Çıkan sıkıntı ülke genelinde, dünya genelinde ve kişi bazlı görülebiliyor. Bundan dolayı sorunun boyutuna göre hareket ediniz.

Unutmadan 5-6 kez üst üste indirme butonuna bastığınızda indirilemedi uyarısı kalkabiliyor.